A doba temna nastala!

Na Seznamu byl publikován tento článek - Spočítáno: Obezita zdvojnásobuje riziko koronaviru a firmy prodávající pilulky okamžitě zareagují a začnou vás strašit černými scénáři!

A jak hned nezhubnete, tak onemocníte a průběh bude strašný!

Až se mi z toho obrací žaludek.

O to více nás to nutí, abychom vám všem pořád donekonečna vysvětlovali – NEMŮŽETE ZA SVOU NADVÁHU! V našem mozku je to postavené úplně jinak, než jsme si doposud mysleli a je třeba změnit celý přístup k jídlu!

Za lidskou nadváhu v tuku může náš vlastní hypothalamus! Tak to je a my se s tím musíme vyrovnat a naučit žít.

Všichni vám řeknou, všude to vyčtete, že hypothalamus je kontrolní centrum našeho organismu! Co to ale znamená??!

Znamená to, že informace začínají a končí v hypothalamu, protože (nejen) nervus vagus začíná ve střevech a končí v hypothalamu! A už tady byste měli zbystřit a říci si – jestliže tento nerv končí v hypothalamu – co to vlastně znamená? No znamená to, že nejde do velkého mozku a když nejde do velkého mozku, my tedy tyto informace z těla nemáme! A tady jsme u jádra pudla. Nejen že hypothalamus má všechny informace z těla, ale u sebe má také hypofýzu, tedy všechny hormony. A když si k tomu přidáte informaci, že nevidíme očima, protože vidíme occipitální částí mozku a než k nám tedy informace přijdou, tak hypothalamus je má mnohem dříve než my a pokud vyhodnotí surovinu jako zajímavou pro navýšení tuku do těla – což má v popisu práce, protože má zafixováno, že když má tělo tuky, tak mu neumře, tak se vylije hormon a vy jdete jíst, protože máte chuť! A vůle? Ta je v té chvíli nanic, protože je neadekvátní odpověď na hormon! Proto. Musíte ji podpořit emocí, ale to vás musíme naučit a řekneme si o tom zase příště!

Lenka Náměstková, DiS.